Zapraszamy na zawody pływackie na basenie miejskim
W niedzielę, 12 lipca 2026 roku, na Basenie Miejskim w Pieszycach odbędą się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce.
Wydarzenie skierowane jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich, aktywnego spędzenia czasu oraz udziału w sportowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Zawody rozpoczną się o godz. 11:00. Wcześniej, od godz. 9:30 do 10:45, prowadzone będą zapisy uczestników.
Rywalizacja odbędzie się w następujących kategoriach wiekowych:
Kat. 1 – roczniki 2021–2018, czyli 5–8 lat – dystans 25 m
Kat. 2 – roczniki 2017–2016, czyli 9–10 lat – dystans 50 m
Kat. 3 – roczniki 2015–2011, czyli 11–15 lat – dystans 50 m
Kat. 4 – roczniki 2010 i starsi, czyli 16 lat i więcej – dystans 50 m
Kat. 5 – roczniki 1986 i starsi, czyli 40 lat i więcej – dystans 50 m
Kat. OPEN – dystans 200 m, czyli 4 × 50 m
Styl pływacki jest dowolny. Konkurencje rozgrywane będą seriami na czas, osobno dla kobiet i mężczyzn.
Program zawodów:
9:30–10:45 – zapisy
10:50 – odprawa techniczna
10:55 – rozgrzewka
11:00 – rozpoczęcie zawodów
13:00 – wręczenie nagród
13:15 – zakończenie zawodów
Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w zawodach wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Zawodnicy powinni posiadać przy sobie legitymację szkolną lub dowód tożsamości.
Organizatorami zawodów są Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach oraz KRS TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza.
Regulamin zawodów oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są tutaj



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!