Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Wizyta delegacji Schortens w Pieszycach

Ocena 0/5

W dniach 15 – 18 września 2023 r. Pieszycach gościliśmy oficjalną delegację z miasta partnerskiego Schortens w Niemczech. Delegacja przybyła w celu wzmocnienia relacji partnerskich oraz podpisania propozycji współpracy na rok 2024.


Skład delegacji z Schortens obejmował burmistrza Gerharda Böhlinga oraz członków rady miejskiej: Heide Bastrop, Heino Putzehl, Detlefa Kasiga. Towarzyszyli im pracownicy urzędu miasta Schortens: Tanja Keilwagen i Ingrid Duden, odpowiedzialni za sprawy oświatowe i współpracę z miastami partnerskimi. 

Najważniejszym punktem tej roboczej wizyty było podpisanie propozycji współpracy między miastami na nadchodzący rok, która zakładała różnorodne działania, takie jak integracja młodzieży ze szkół podstawowych, wspólne mecze piłkarskie oraz nawiązanie współpracy pomiędzy Strażą Pożarną z Pieszyc a Schortens, szczególnie skupiając się na najmłodszych jej członkach. Te propozycje współpracy zostały opracowane na bazie porozumienia o partnerstwie, które zostało podpisane 10 października 2004 roku między naszymi miastami. 

W trakcie wizyty w Gminie Pieszyce nasi goście mieli okazję zwiedzić liczne instytucje miejskie. Odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową i zlokalizowane w niej schronisko młodzieżowe, którego wyposażenie częściowo zostało sfinansowane z darowizny miasta Schortens ZDP, Miejską Bibliotekę Publiczną - Centrum Kultury w Pieszycach oraz MKS Pogoń Pieszyce z basenem miejskim. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piskorzowie. W trakcie intensywnego harmonogramu pobytu znalazł się również czas na relaksujący spacer po mieście, udział w Festynie Pieszyckie Babie Lato oraz spotkanie z członkami Rady Miejskiej Pieszyc. Warto zaznaczyć, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 20-lecie partnerstwa między naszymi miastami, co stanowi ważny moment w naszych relacjach.

Wizyta delegacji z Schortens w Pieszycach była znaczącym krokiem w kierunku wzmocnienia partnerstwa i współpracy. Obecnie, skupiamy się na implementacji zaproponowanych działań.


powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.