Logo Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach

Zapraszamy na Otwarcie Sezonu Turystycznwgo na Wielkiej Sowie

Ocena 0/5

Szykujecie się już na majówkę? To idealnie! Mamy dla Was wspólne – symboliczne Otwarcie Sezonu na Wielkiej Sowie Widzimy się w czwartek 1 maja na najwyższym szczycie Gór Sowich.
Co w planach? Tradycja! Ogniska, koncerty, grochówka i wspólne przecięcie wstęgi.

Wspólna wycieczka na szczyt
-  godz. 8:20 – zbiórka na ostatnim przystanku w Rościszowie (pętla autobusowa). Możecie tam zostawić też swoje auto  
Autobus linii nr 21– Dz-ów Piłsudskiego, godz. 7:45, P-ce UMiG – 8:07.
Wędrówka na szczyt – trasa 7,6 km, suma podejść 590 m
Rościszów – Podolin – Polana Potoczkowa – Wielka Sowa.
Wycieczkę prowadzi przewodnik Sudecki Marek Jechna.
Ps. Dzieci idą pod opieką rodziców/opiekunów prawnych.
Jeśli idą Wasze psiaki, co nam nie przeszkadza, pamiętajcie o smyczach.

Piknik
Na szczycie od godz. 10:30
- koncert piosenki harcerskiej i turystycznej w wykonaniu 7 DH "Iskra" im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP,
- godzina 12:00 - przecięcie wstęgi i przekazanie tytułu Honorowego Gospodarza Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie Grupie Sudety z plecakiem,
- wspólne zdjęcie,
- koncert zespołu Przedwieczór i piknik turystyczny.
14:00 – zakończenie pikniku

Ponadto:
- zapach smażonej kiełbasy i turystyczna atmosfera,
- gadżety od sowiogórskich nadleśnictw,
- grochówka z kuchni polowej,
- jedyny, prawdziwy sowiogórski napój.

Partnerzy:
- Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP
- Stowarzyszenie „Pasjonat”
- Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe
- Nadleśnictwo Jugów - Lasy Państwowe
- Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe
- Dzierżoniowski Sztab WOŚP

Organizator:
Pieszyce - miasto w Górach Sowich

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności