Logo Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach

Gmina podpisała umowę na przebudowę kolejnych dróg gminnych

Ocena 0/5

Dorota Konieczna – Enozel - Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce podpisała dziś umowę z wykonawcą robót budowlanych związanych z przebudową ul. Biernackiego, ul. Polnej i ul. Sportowej.

Wykonawcą robót jest KONSORCJUM FIRM: DR Infrastruktura Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Dolnośląska 8, 57-200 Ząbkowice Śląskie (Lider konsorcjum) oraz DR Infrastruktura Diana Zajączkowska-Rosińska. 

Cieszy fakt, że wykonawcą prac będzie znana nam już firma z Ząbkowic Śląskich, która do tej pory wykonywała dla nas przebudowę ul. Własta czy aktualnie przebudowę ul. Mickiewicza i Pagacza – komentuje burmistrz Pieszyc.

Przebudowa_kolejnych_drog_gminnych 

Zakres inwestycji obejmuje m.in. przebudowę dróg na nawierzchnię z kostki betonowej, ułożenie krawężników, a także budowę kanalizacji deszczowej.

W ramach tego zadania został również wyłoniony wykonawca na realizację części 2 zadania związanej z przebudową drogi wewnętrznej w Piskorzowie. Z realizatorem tego zadania tj. firmą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BAZA Jacek Jawny w spadku, z Dzierżoniowa umowa zostanie podpisana w połowie maja.

Realizacja całego zadania pn. Przebudowa dróg gminnych w gminie Pieszyce jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Gminę Pieszyce dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 
Kwota otrzymanej promesy to 4 501 272,95 PLN co stanowi aż 95% wartości całej inwestycji. Oznacza to, że Gmina Pieszyce na realizację zadania przeznaczy ze swojego budżetu jedynie 236 909,10 PLN.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności