Logo Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach

Gmina Pieszyce w obszarze zagrożonym wystąpieniem zjadliwej grypy ptaków

Ocena 0/5

Z dniem 10 lutego 2026 r. Wojewoda Dolnośląski uchylił rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu dzierżoniowskiego.
Wraz z uchyleniem rozporządzenia przestają zobowiązywać zasady przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się ptasiej grypy, a także oznakowania terenów powiatu jako obszary zagrożone i zapowietrzone.

Informacja_dotycząca_środków_biobójczych 
Preparaty_do_dezynfekcji_rąk-rejestracjaRP 
Produkty_wirusobójcze_HPAI 

W związku ze stwierdzeniem ogniska choroby zakaźnej - wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu, w gospodarstwie przyzagrodowym, na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w miejscowości Piława Górna, na wniosek Dolnośląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia 7 stycznia 2026 r. wydano zarządzenia, których treść prezentujemy poniżej. Prosimy rolników i osoby hodujące drób o zapoznanie się z rozporządzeniem.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności