Logo Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach

Dzielnicowi u seniorów

Ocena 0/5

Do Klubu Senior + działającego w Centrum Usług Społecznych zawitali pieszyccy dzielnicowi. Celem wizyty było przeprowadzenie szeroko rozumianej działalności profilaktycznej na rzecz osób starszych.

Policjanci prowadząc zajęcia profilaktyczne starają się dotrzeć do grona jak największej liczby słuchaczy. Mundurowi edukują już dzieci w przedszkolach, ale docierają też do seniorów, więc śmiało można powiedzieć, że w zainteresowaniu są wszystkie grupy wiekowe. Tym razem pieszyccy dzielnicowi - aspirant Rafał Majewski i starszy sierżant Błażej Pelc spotkali się z grupą seniorów w Klubie Senior +. 

Głównym założeniem było ograniczenie przestępstw na szkodę osób starszych, samotnych i schorowanych. W trakcie spotkania zaprezentowano metody działania sprawców, a także zachęcono do zainstalowania w telefonie Aplikacji BLISKO, dzięki której możliwe jest otrzymywanie powiadomień po każdym zaistniałym oszustwie, bądź próbie oszustwa na seniorach. Ludzie starsi wyczulani byli, na zagrożenia jakie niesie ze sobą używanie Internetu. Dzielnicowi wskazywali również jak istotne są w życiu relacje rodzinne, zrozumienie, wzajemna pomoc i jak reagować w przypadku doświadczenia przemocy.

Spotkanie z seniorami

Spotkanie z seniorami

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności