Młodzi (nie) gniewni to projekt realizowany przez pieszycki Ośrodek Pomocy Społecznej. Przez dwa miesiące młodzież w wieku od 12 do 18 roku życia bierze udział w spotkaniach z rówieśnikami, podczas których ma szansę aktywnie spędzić czas, zintegrować się, a także poznać tajniki breakdance’a, malowania graffiti i jazdy konnej.
MlodzieNieGniewniNews
- W ramach projektu socjalnego "Młodzi (nie) gniewni" do tej pory odbyły się trzy spotkania nauki tańca breakdace – mówi Agnieszka Koźmińska, kierownik OPS w Pieszycach. - Łącznie w zajęciach wzięło udział 25 młodych osób z terenu Gminy Pieszyce. Spotkania prowadzi wykwalifikowany instruktor tańca breakdance, Mateusz Magusiak.
Taniec to nie tylko radość dla młodzieży, ale również nabywanie nowych umiejętności, nawiązanie nowych znajomości, a także sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.
W kolejnych tygodniach młodzież weźmie udział w warsztatach graffiti, które będą prowadzone przez Artura Świegota. Celem warsztatów jest zapoznanie się z technikami graffiti, integracji grupy i zwiększenie umiejętności pracy w zespole. Aktualnie trwają zapisy na zajęcia. Wszystkie warsztaty są bezpłatnie, dzięki funduszom pozyskanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieszycach oraz wolontariuszom - Mateuszowi Magusiakowi, Arturowi Świegotowi, sponsorom - firmie Technotex S.A. z Pieszyc, Tartak Stol-Mak z Bielawy.
Wiosną 2017 r. planowany jest kolejny etap projektu "Młodzi (nie) gniewni". Będą to zajęcia w stadninie koni Dariusza Ostrowskiego w Pieszycach. Zainteresowane osoby już dzisiaj mogą się zgłosić do Ośrodka Pomocy Społecznej w celu zapisania się na nauki jazdy konnej.