30 listopada 2016 r. w Centrum Kultury w Pieszycach odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji 70 - lecia piłki nożnej w Pieszycach, podczas której Rada Miejska nadała tytuły "Zasłużony dla Gminy Pieszyce" byłym zawodnikom Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Pieszyce.

Ryszard Blachuta

Drużyny piłkarskie „Stali” i „Włókniarza”, z połączenia których w 1956 r. utworzono „Pogoń” Pieszyce, związane są ściśle z historią i sytuacją gospodarczą naszego miasta. W czasach świetności klubu i gry w III lidze, zawodnicy „Pogoni” mierzyli się z drużynami z Wrocławia, Wałbrzycha, Świdnicy, Jeleniej Góry i innych dużych ośrodków miejskich. Niektórzy wówczas po raz pierwszy usłyszeli o istnieniu naszej miejscowości, a dzięki sukcesom i bardzo dobrej grze wielu przecierało oczy, że beniaminek z Pieszyc jest na czele tabeli rozgrywek. Dzięki zaangażowaniu, determinacji i poświęceniu takich osób jak wyznaczony do przyznania tytułu „Zasłużony dla Gminy Pieszyce” Pan Ryszard Blachuta, staliśmy się na moment piłkarską stolicą Dolnego Śląska. Jak zapisano w księgach klubowych, bez wątpienia Pan Ryszard Blachuta był jednym z najlepszych autorów sukcesów naszej drużyny.

Wnioskodawcą o nadanie tytułu był Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Pieszyce.  Uchwałą nr XXIV/184/2016 z dnia 26 października 2016 r. Rada Miejska w Pieszycach pośmiertnie nadała Panu Ryszardowi Blachucie tytuł „Zasłużony dla Gminy Pieszyce”.

Uchwała Nr XXIV/184/2016
Rady Miejskiej w Pieszycach z dnia 26 października 2016 roku 
w sprawie: nadania tytułu Zasłużony dla Gminy Pieszyce
<<<CZYTAJ >>>