Łukasz Wawrzyniak i Urszula Kujawka z grupy biegowej WawrzynTeam postanowili spędzić tegorocznego Sylwestra w bardzo nietypowy sposób. Zamierzają przez 24 godziny bez przerwy biegać na trasie Przełęcz Jugowska – Kozie Siodło – Wielka Sowa – Kozie Siodło – Przełęcz Jugowska, zbierając przy okazji pieniądze, które przeznaczone będą na zakup i amortyzację niezbędnego sprzętu (wózków), dzięki któremu Fundacja Ładne Historie ze Świdnicy organizuje wycieczki górskie po Sudetach dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Stałym punktem odwiedzin w trakcie takich wycieczek jest również Wielka Sowa.

24h wielka sowa news

Dlaczego to robią? Ponieważ kochają biegać i kochają góry – w ten sposób chcą promować aktywne i zdrowe spędzanie czasu. A że nade wszystko kochają też pomagać, postanowili, żeby ten wysiłek podjąć w słusznym celu – i wesprzeć projekt, w który wierzą – czyli „Łączą nas góry”, z którym są związani od dwóch lata jako wolontariusze!
Wydarzenie ma charakter zamknięty – jeśli chcesz, możesz towarzyszyć Łukaszowi i Uli na trasie biegu przez wybrany przez siebie czas i na wybranym przez siebie odcinku, robisz to jednak w pełni na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność. 24h wielka sowa logo
Ale uwaga! Można się do nas przyłączyć jak zwykle na wiele różnych sposobów!

 

START – 31 grudnia 2021 r., godz. 15:00
META – 1 stycznia 2022 r., godz. 15:00
Przełęcz Jugowska – Wielka Sowa

 

Możesz przyłączyć się do biegaczy, wrzucić symboliczny datek do puszki i towarzyszyć zawodnikom na trasie. Albo dorzucić grosz do siebie do zrzutki - https://zrzutka.pl/45765s

Ale uwaga! – robisz to na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność! Szczegóły w regulaminie wydarzenia.

Zerknijcie do Internetu i szukajcie informacji o wydarzeniu „24 h Wielka Sowa”  na Facebooku.

Organizatorami wydarzenia są grupa biegowa WawrzynTeam, Gmina i Miasto Pieszyce, Fundacja Ładne Historie oraz Bliżej Gór.