„Życie nie nudne, nie monotonne” to tytuł nowej książki autorstwa Zdzisława Maciejewskiego, która właśnie miała oficjalną premierę. Pozycja została wydana przez Urząd Miasta i Gminy Pieszyce.

ksiazka glowne

Książka to zebrane wspomnienia 80-latka z Rościszowa. Jak czytamy we wstępie napisanym przez Helenę Początek: „O grzecznych chłopcach nie pisze się książek, byłyby one zbyt nudne” - te słowa autora w pełni oddają treść historii, którą, Drogi Czytelniku, masz przed sobą. Właśnie „historii”, wspomnień człowieka, które stają się historią naszego społeczeństwa, pojedynczych bohaterów i pewnych środowisk, obyczajów i zachowań. Może to historia Twoja, Twojego sąsiada lub wujka, którego nigdy nie miałeś czasu wysłuchać. Ile spotkań w naszym życiu przeszło bez echa? Jaką hierarchię wartości mieli Twoi dziadkowie? Jaki był ich dzień i jakie grzeszki? Spotkanie. Właśnie: umieć kogoś spotkać i wysłuchać – tego może nauczyć ta książka. Jakże ciekawe staje się spotkanie dwóch różnych światów. Ileż pokory wymaga... „Nie oceniać” - to przywilej mądrości. Mądrości życiowej – tej z kategorii „wiem, że nic nie wiem”, gdy człowiek z wiekiem nabiera pokory wobec losu – własnego i innych. Ta książka daje Czytelnikowi szansę, by sprawdził się, na ile potrafi nie oceniać bohatera, ile pokory ma wobec życia – dziwnego, zagmatwanego często nieprzewidywalnego.

ksiazka glowne2

Losy Zbigniewa Urbańczyka mogą być dobrą lekcją dla czytelników. Zachęcamy Was do tego, żeby zanurzyć się w lekturze i znaleźć w niej coś dla siebie.
We wtorek 8 czerwca w Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w Rościszowie odbyło się spotkanie autora, wydawcy i bohatera książki. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ od kilku lat Zbigniew Urbańczyk przebywa w rościszowskiej placówce. W towarzystwie jego rówieśników i pracowników Szpitala oficjalnie została zaprezentowana książka.

Pozycję znajdziecie m.in. na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach oraz w Referacie Promocji Gminy Pieszyce.

ksiazka okladka.jpg