Dolny Śląsk jest jednym z pierwszych województw obchodzących ferie zimowe w 2018 roku. Tym samym Gmina Pieszyce i jej placówki oferują wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury
FERIE ZIMOWE – LITERACKO – ARTYSTYCZNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE”
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat prowadzone będą w godzinach  od 1100- do 1300
MBP-CK przez pierwszy tydzień ferii zabierze dzieci w świat literacki. Każdy dzień będzie objawiał się innym charakterem zajęć. Twórcami z którymi dzieci się poznają to m.in. Kornel Makuszyński oraz Julian Tuwim. Dzieci nie tylko poznają ich twórczość, ale także obejrzą filmową bajkę i każdego dnia będą uczestniczyły w zabawach dotyczących danej tematyki.

Ośrodek Pomocy Społecznej
FERIE ZIMOWE – ZIMOWA PRZYGODA”

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat i prowadzone będą w godzinach  od 1000- do 1400
W Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieszycach dzieci otrzymają masę atrakcji i aktywności. Między innymi w placówce odbędą się różnego rodzaju warsztaty oraz gry i zabawy ruchowe. Odwiedzą ich ciekawe osobowości, będą miały możliwość wykazania się kreatywnością podczas zajęć plastycznych, możliwość wyjazdu na basen, lodowisko czy do kina oraz wspólnie spędzić czas przy ognisku.

Szkoła Podstawowa nr 1
FERIE ZIMOWE – ZIMOWISKO”
Zajęcia przeznaczone dla uczniów SP1

W Szkole Podstawowej nr 1 na uczniów czeka bogata dwutygodniowa oferta. Na zimowisko uczęszczało będzie około 50 dzieci. Takie wyjazdy jak do Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, wyjazd na laserowy paintball czy trampoliny we Wrocławiu to tylko część tego, czego dzieci doświadczą. Znajdzie się także czas na wyjazdy na basen, a każde dziecko otrzyma również posiłek – śniadanie i obiad.

Zespół Szkół im. Ks. Jana Dzierżonia
„FERIE 2018 z Zespołem Szkół w Pieszycach”
Zajęcia przeznaczone dla uczniów ZS w godzinach 9:30 – 12:30

Zespół Szkół dla swoich uczniów oferuje pakiet zajęć w ciągu pierwszego tygodnia ferii. Uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z sali gimnastycznej i gry w siatkówkę lub piłkę nożną, nauczyć się tańca oraz pracy w laboratorium chemicznym lub w kuchni, gdzie nauczą się przygotowywać posiłki.
Poza aktywnością sportową i manualną młodzież będzie miała okazję obejrzeć filmy edukacyjne, pograć w gry planszowe lub tworzyć kartki okolicznościowe.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi
„Ferie 2018”
Zajęcia przeznaczone dla uczniów NSPzOP
Dla uczestników ferii Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi zapowiada się dużo zwiedzania i aktywności fizycznych. W pierwszym tygodniu ferii dzieci poznają m.in. historię papiernictwa w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, zwiedzą wystawę „Gwiezdnych Wojen” w Świdnicy, będą rywalizować w turnieju tenisa stołowego, wezmą udział w zabawie karnawałowej oraz zagłębia się w zajęcia artystyczne. W okresie od 15 do 19 stycznia 2018 r. prowadzone będą zajęcia w oddziale przedszkolnym, gdzie placówka zapewnia opiekę i realizację zajęć dydaktycznych dzieciom uczęszczającym do oddziałów przedszkolnych w placówce.

ferie2018 2 ferie2018 1