Trasa piesza, widokowa, dobra dla rodzin

czas: ok. 1h 50 minut
długość: 5,5 km

Kościół pw. Aniołów Stróżów w Kamionkach
Wędrówkę rozpoczynamy z parkingu przy kościele pw. Aniołów Stróżów w Kamionkach. Poruszamy się szlakiem żółtym. Możemy kontynuować wycieczkę za żółtymi szlakówkami, lub na rozwidleniu zamiast po skosie w prawo, pójść prosto i przez szlaban wędrować ścieżką przyrodniczą. Obie drogi doprowadzą nas do Starej Jodły.

Trasa Czarny Rycerz1 Trasa na Stara Jodle

Stara Jodła
(+50 minut) Po ok. 50 minutach wędrówki przez las dotrzemy do Przełęczy Stara Jodła. To dobre miejsce na przystanek. Jest tu wiata, stoły i ławki oraz wszystko czego potrzeba do relaksu – cisza, szum drzew, śpiew ptaków, mnóstwo zieleni i górskiego powietrza.

Trasa na Stara Jodle2 Trasa na Stara Jodle

Rozdroże pod Lasocinem
(+ 15 minut) Zmieniamy szlak na zielony i kierujemy się szeroką utwardzoną drogą w stronę Lasocina. Po ok. 10 minutach dojdziemy do szlabanu. Od tej pory poruszamy się szlakiem czerwonym. Od szlabanu do Rozdroża pod Lasocinem dzieli nas zaledwie 5 minut drogi.

Trasa na Stara Jodle3 Trasa na Stara Jodle4

Kościół pw. Aniołów Stróżów w Kamionkach
(+45 minut) Na Rozdrożu pod Lasocinem zostawiamy szlak zielony i poruszamy się już tylko za czerwonymi szlakówkami. Czeka nas kilka większych wzniesień przez gęsty las, by powrócić do widoku Kamionek. Końcówka wycieczki będzie bardzo widokowa.

Trasa przez: Stara Jodła, północ | mapa-turystyczna.pl