Jej przebycie zajmuje około 2,5 godziny. Przebiega przez urocze, w części nieznane fragmenty Gór Sowich. Ciekawe przystanki pozwolą bliżej poznać osobliwości przyrodnicze znajdujące się na naszym terenie oraz zachwycić się naturalnym pięknem otaczającej nas przyrody.

Przebieg ścieżki oznakowany jest w terenie emblematem pomarańczowego trójkąta oraz tablicami kierunkowymi. Na trasie spotkają Państwo także tablice szerzej opisujące różne aspekty środowiska przyrodniczego.
Na wędrówkę po naszej ścieżce warto wybrać się o różnych porach roku, aby prześledzić ciekawe zmiany zachodzące w przyrodzie. Wiosną będziemy podziwiać świeżą zieleń budzącej się przyrody, a lato przywita nas śpiewem ptaków, brzęczeniem owadów i kwitnącymi kwiatami. Jesień oczaruje nasze oczy całą gamą barw przebarwiających się liści, natomiast zima przyniesie nam ciszę i las spowity bielą śniegu. Początek ścieżki znajduje się przy drzewie pomnikowym i krzyżu pokutnym obok kościoła Aniołów Stróżów w Kamionkach, natomiast kończy się zaraz po punkcie widokowym przy starym cmentarzu w Lasocinie.

Kamionki Lasocin3

kamionki lasocin mapa2