Od kwietnia 2016 roku w nowej siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieszycach działa Klub Seniora. Grono słuchaczy ze stale się powiększa, a wszystko dzięki szerokiego wachlarza zajęć, jakimi zajmują się klubowicze. 25 maja burmistrz Pieszyc, Dorota Konieczna – Enozel wraz ze starościną, Anną Żuławnik i starostą Bogdanem Kujawą dokonała oficjalnego otwarcia Klubu Seniora „Radość”.
otwarcieSali

- Bardzo się cieszę, że pomieszczenia po byłej Szkole Podstawowej nr 2 zostały zagospodarowane – mówi Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc. – Zależało nam na tym, by w tym miejscu powstała Świetlica Środowiskowa, a także Klub Seniora, by zarówno dzieci, jak i dorośli mogli spędzić tu swój wolny czas.

Pieszyccy seniorzy spotykając się w klubie uczestniczą w zajęciach sportowych, które prowadzi Ryszard Urban, a także w warsztatach artystycznych. Ich pierwsze prace można było podziwiać podczas otwarcia „Radości”.
- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy spotykać się z naszymi rówieśnikami. Spędzamy czas bardzo aktywnie, śpiewamy, ćwiczymy i przede wszystkim rozmawiamy – komentuje Anna Żuławnik, starościna Klubu Seniora. - Cieszymy się, że możemy wyjść z naszych domów i inaczej niż do tej pory spędzić wolny czasy.

otwarcieSali1Klub jest otwarty i zaprasza nowych członków. Wszystkie osoby zainteresowane zajęciami mogą przyjść do Ośrodka Pomocy Społecznej (budynek po Szkole Podstawowej nr 2, ul. Kopernika 124), które odbywają się w każdy piątek o godz. 11.00. Seniorzy zapewniają, że w klubie planuje wesoła atmosfera.