Po raz pierwszy w Pieszycach spotkało się blisko siedemdziesięciu zawodników reprezentujących kilkanaście klubów bokserskich z całego województwa dolnośląskiego, a także ze Śląska. Wszystko za sprawą organizowanego 21 maja 2016 roku I Turnieju Bokserskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce, którego organizatorem był Dzierżoniowski Klub Bokserski Global Boxing wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Pieszycach.

- Jako organizatorom zależało nam na tym, aby pokazać młodych zawodników, którzy pochodzą z Gminy Pieszyce, a na co dzień trenują boks w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim – mówi Dorota Konieczna – Enozel – burmistrz Pieszyc. - Jest to dyscyplina sportu, która wymaga od zawodników bycia systematycznymi, dobrej techniki i wielu godzin ciężkiej pracy.
Widownia w hali sportowej Zespołu Szkół falami zapełniała się po same brzegi, nie tylko zawodnikami, ich bliskimi i trenerami, ale także amatorami boksu i przede wszystkim fantastycznymi gośćmi, którzy sami są związani bezpośrednio z boksem. Wśród zaproszonych gości znalazł się starosta powiatu dzierżoniowskiego, Janusz Guzdek, a także bokser Mateusz Masternak, który w 2008 roku zdobył pas młodzieżowego mistrza świata federacji WBC.
- Soboty bokserskie to przede wszystkim znakomity klimat, to właśnie podczas tych zawodów dzieci i młodzież mogą często po raz pierwszy pokazać się na ringu, co być może w przyszłości zaowocuje kolejnymi zwycięstwa – komentuje Mateusz Masternak. - Mam nadzieję, że imprez tego rodzaju będzie jak najwięcej.
W turnieju udział wzięli zarówno mężczyźni, jak i kobiety, najlepsi zostali nagrodzeni pucharami, a także słodkościami. Najlepszych zawodnikiem I Turnieju Bokserskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce został okrzyknięty Adrian Szlachcic, który trenuje pod czujnym okiem Piotra Wilczewskiego i Bolesława Charendarza z DKB.

Sobota bokserska w Pieszycach