W niedzielę 28 lutego w wyniku pożaru w Bielawie na ulicy Wiejskiej, dach nad głową straciło 25 osób. Gmina Bielawa wraz z jednostkami podległymi natychmiast podjęła działania organizacyjne mające na celu pomoc poszkodowanym rodzinom. Dwie z nich zamieszkują obecnie w lokalach zastępczych udostępnionych przez spółkę TBS, natomiast pozostałe osoby przebywają tymczasowo u swoich rodzin.

apel

Od poniedziałku 29 lutego przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych przygotowują lokale zastępcze, w których docelowo będą mogły zamieszkać wszystkie rodziny poszkodowane w pożarze.

Oprócz tego, Ośrodek Pomocy Społecznej opracowuje listę rzeczy, które najbardziej potrzebują pogorzelcy. Już teraz jednak wiadomo, że wśród nich znajdą się bez wątpienia: kołdry, pościel, odzież, obuwie, środki higieny osobistej czy artykuły papiernicze. Każdy kto chciałby przekazać powyższe rzeczy, może kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bielawie (ul. 3 Maja 20, tel. 74 833 47 93).

Warto dodać, że każda poszkodowana rodzina otrzyma z OPS wsparcie finansowe. Jego wysokość będzie uzależniona od wysokości strat poniesionych z tytułu zdarzenia losowego. Pomoc dla poszkodowanych organizuje również Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, która przygotowała apel do mieszkańców i społeczności szkolnej.