Przedstawiciele władz Świecia, samorządowcy z powiatu i województwa oraz goście z partnerskiego miasta Gernsheim wzięli dziś udział w inauguracji nowej pływalni.

- Oddajemy do dyspozycji mieszkańców nowoczesny, pełen atrakcji obiekt. Wierzę, że sprawi on wiele frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym – mówi burmistrz Tadeusz Pogoda.

parkWodnyNews

Przecięcia wstęgi, oprócz burmistrza, dokonali Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej i Andrzej Wosik, prezes firmy Ebud, wykonawcy inwestycji.

Goście obejrzeli pokaz żonglerski w wykonaniu Jerzgo Kozłowskiego, półfinalisty programu „Mam talent” i zwiedzili obiekt. Punktem kulminacyjnym był skok Tadeusza Pogody do basenu... w garniturze.

ParkWodnyN3

Mieszkańcy będą mogli korzystać z Parku Wodnego od poniedziałku 18 stycznia. Tego dnia bilet wyjątkowo będzie kosztował tylko 5 zł od osoby za godzinę (szczegółowy cennik podajemy poniżej pod galerią zdjęć).

Basen będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu od godz. 7.00 do 22.00. Z atrakcji wodnych będą mogły korzystać jednocześnie 72 osoby w ciągu godziny. Do dyspozycji będą:

- basen sportowy z 5 torami do pływania;
- basen rekreacyjny z dyszami wodnymi, hydromasażami i rwącą rzeką;
- brodzik dla najmłodszych z gejzerami;
- 2 dwupoziomowe zjeżdżalnie;
- 2 wanny jacuzzi;
- 2 sauny.

ParkWodnyN2

Pomyślano też o dodatkowych zajęciach: nauce pływania dla niemowląt oraz dla starszych dzieci czy o zumbie (później także w wodzie). Będzie można również urządzić sobie urodziny na basenie – w pakiecie zumba, atrakcje wodne i poczęstunek.

Przygotowano też niespodziankę na walentynki. Wystarczy kupić bilet i wypełnić odpowiedni kupon. Weźmie on udział w losowaniu, a nagrodą będzie kolacja w jednej ze świeckich restauracji.

Poza „strefą wodną” parku do dyspozycji gości będzie bufet, sala masażu, sala fitness ze sprzętem nagłaśniającym i prysznicami oraz sala konferencyjna.

Park Wodny kosztował 15 mln zł. W rzeczywistości gmina wydała mniej, bo pozyskała 4 mln zł z Totalizatora Sportowego.

Źródło: www.swiecie.eu