Mimo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 10 stycznia, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach już dzisiaj mieli przedsmak finałowych emocji. Smyczki, balony, kubki, koszulki to tylko niektóre z przygotowanych na licytację gadżetów.

wsopNews3

Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uprzedziły występy artystyczne najmłodszych. Dzieci zaprezentowały układ choreograficzny, a także zaśpiewały piosenki. Przez dwie godziny lekcyjne uczniowie klas I-III i IV-VI uczestniczyli w minifinale WOŚP. Dzieci bardzo lubią tego rodzaju akcje i chętnie przyłączają się do niesienia pomocy innym, o czym świadczyć mogły szybko zapełniające się pieniędzmi puszki.

wospNews1

Jak każdego roku, podobnie i tym razem dzieci najchętniej kupowały rzeczy z czerwonym sercem orkiestry, ale i sprzęt sportowym cieszył się ich zainteresowaniem. Bez wątpienia wielką niespodzianką dla najmłodszych była wizyta smoka – maskotki drużyny Lechia Dzierżoniów, dzieciaki powitały go radosnym okrzykiem – Siema.

wsopNews2

Już niedługo poinformujemy Państwa jaką kwotę udało się zebrać pieszyckiej placówce.