Siłownia plenerowa, plac zabaw, tor BMX o tych pomysłach dyskutowały władze Gminy Pieszyce z lokalną młodzieżą, podczas środowego spotkania. Blisko osiemdziesiąt osób zdecydowało się przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach, by porozmawiać o tym, co chciałby zmienić w gminie.

spotkaniezMlodziezaNews

Burmistrz Dorota Konieczna – Enozel pokazała dzieciom i młodzieży jak wygląda budżet gminy, jakie są największe wydatki i skąd można pozyskać pieniądze na realizację wszystkich projektów. Po omówieniu prezentacji, przyszedł czas na zadawanie pytań i burzliwą dyskusję, która dotyczyła m.in. budowy placu Street Workout, siłowni plenerowej czy wyciągu na Wielkiej Sowie. Jak zapowiedziała Dorota Konieczna – Enozel wszystkie plany są do zrealizowania, jednak prosi młodzież o cierpliwość. W 2016 roku na pewno pojawią się zmiany w Parku Miejskim, który zacznie tętnić życiem wraz z nadejściem lata.

SpotkanieZMlodzieza2News

Spotkanie z młodzieżą odbyło się po raz pierwszy, jednak już dzisiaj wiemy, że nie ostatni. Dzięki dyskusji władze poznały problemy i pomysły lokalnej najmłodszej społeczności i postara się je zwalczyć i zrealizować.

SpotkanieZMlodzieza3News