70 harcerzy wyruszy w weekend na Rajd Siedemdziesiątka pt.: "Swego nie znacie..." organizowany przez Komendę Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP z okazji 70 rocznicy utworzenia Hufca ZHP w Dzierżoniowie. Reprezentowane będą następujące drużyny: 7 DH "Iskra" z Pieszyc, 8 HDCzB "Bugaje", 12 DH "Kosodrzewy", 13 DH "Brzozy", 18 DSH "CichoCiemni" i 39 DSH "Enigma" z Dzierżoniowa oraz 32 DH "T.O.M.C.I.A." z Bielawy.

Bazą Rajdową będą Kamionki. Stąd w sobotę trasą wiodącą przez Góry Sowie pomiędzy szklakami turystycznymi harcerze dojdą do miejsca pierwszego obozu Hufca, który odbył się w 1946 roku w Rościszowie. Na trasie Rajdu czekają ich bardzo różne zadania m.in. sprawnościowe, z technik harcerskich, ale i zadania-niespodzianki. Drużyny podejmą próbę renowacji tablicy upamiętniającej Richarda Tamma, inicjatora budowy Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie, a organizatorzy przybliżą harcerzom sylwetkę druha Wiesława Szuberta, instruktora Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP i zapalonego turysty, członka PTTK. Następnie na pieszyckich obiektach sportowych drużyny będą rywalizować w grach zespołowych, a w "Pensjonacie u Anity" zmierzą się w turnieju wiedzy obywatelskiej i zaprezentują zadania zrealizowane w ramach zdobywania Odznaki Siedemdziesięciolecia.

rajdsiedemdziesiatka

Odznaki Siedemdziesięciolecia zostaną wręczone podczas niedzielnego apelu, który rozpocznie się o godz. 10.00, przez Komendantkę Hufca - hm. Krystynę Waś i Burmistrz Pieszyc - Dorotę Konieczną-Enozel. Odznaki zostały przygotowane przez Fundację dla Wolontariatu w ramach realizacji grantu samorządu Powiatu Dzierżoniowskiego. Rajd wsparło także Stowarzyszenie Gór Sowich "Pasjonat". Regulamin Rajdu dostępny jest tutaj.

Impreza będzie także okazją do wysłania przez harcerzy kartek pocztowych w ramach akcji "Mamy Niepodległą" prowadzonej z inicjatywy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a już 11 listopada drużyny wezmą udział w uroczystościach Święta Niepodległości. Będzie to dla ZHP wyjątkowe święto, ponieważ na Ziemię Dzierżoniowską Niepodległość przyszła właśnie 70 lat temu, a wraz z nią harcerstwo...

Pod pomnikami harcerze podzielą się z uczestnikami uroczystości swoją historią wręczając egzemplarze biuletynu "Na Pocztowej" nr 9.

Wszystkie osoby, które przystąpiły do zdobywania Odznaki Siedemdziesięciolecia prosimy o przesłanie informacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zapraszamy serdecznie do udziału w apelu kończącym Rajd w Kamionkach pod numerem 72.

Komenda Hufca