Przez trzy dni delegacja z Pieszyc, w składzie burmistrz Dorota Konieczna – Enozel, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisław Karpierz, radna Beata Czerniejewska i radny Benedykt Opalski miała okazję gościć u naszych partnerów z miasta Schortens.
schortensNews

Wizyta ta miała na celu zacieśnienie współpracy polsko – niemieckiej, która od lat jest pielęgnowana. Przedstawiciele Gminy Pieszyce mieli okazję zwiedzić fabrykę Nordfrost, a także dawną fabrykę maszyn do pisania, w której obecnie znajduje się Inkubator Przedsiębiorczości, w skład którego wchodzą 52 firmy. Pieszycka delegacja zwiedziła również wart ponad miliard Euro port Wilhenshafen.

schortensNews2

Jak wspomina burmistrz Schortens, Gerhard Böhling – Wizyta gości z Pieszyc była wyjątkowa, a czas który spędził razem z pieszycką delegacją potwierdza tylko, jak dobrze nam się współpracuje. Już nie mogę się doczekać naszej wizyty w Gminie Pieszyce, która nastąpi już na wiosnę.

SchortensNews3

- Uważam, że Schortens to piękne miasto, które z roku na rok, coraz bardziej się rozwija. Chcemy nadal ze sobą współpracować i podtrzymywać to, co do tej pory wspólnie stworzyliśmy, mowa tu o wymianie międzyszkolnej czy o Przeglądzie Chórów- Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc.