Cztery samorządy z Powiatu Dzierżoniowskiego zyskają dodatkowe fundusze na promocję wymiany „kopciuchów” i termomodernizacji domów.
Gmina Pieszyce wraz z Gminą Bielawa, Gminą Łagiewniki oraz Gminą Niemcza uplasowała się w rankingu najaktywniejszych gmin, które zawarły porozumienie w sprawie wdrażania programu „Czyste Powietrze”.

kopciuch

Ranking obejmuje aktywność gmin w okresie od 1.04.2021 r. do 31.03.2022 r. oraz dotyczy wszystkich gmin, które zawarły porozumienie w sprawie wdrażania programu „Czyste Powietrze”, niezależnie od daty jego zawarcia.
Wskaźnik aktywności wyliczono na podstawie liczby złożonych wniosków o dofinansowanie wymiany „kopciuchów” z terenu danej gminy.
Na podstawie specjalnie opracowanego dokumentu, najaktywniejsze w rankingu gminy uzyskują dostęp do dodatkowych środków, w maksymalnej kwocie 25 600 złotych. Środki te przekazane są na pokrycie kosztów związanych z walką o poprawę jakości powietrza i wsparciem dla mieszkańców w programie „Czyste Powietrze”.
Pojawienie się w rankingu, aż 4 gmin z naszego terenu, pozwala stwierdzić, iż świadomość ekologiczna u mieszkańców wzrosła, co przekłada się także na jakość powietrza jakim oddychamy. W trosce o zdrowie i wspólne dobro gminnej społeczności nadal realizowany będzie Program Czyste Powietrze. Dzięki prowadzeniu Punktu konsultacyjnego Programu „Czyste powietrze” mieszkańcy mogą uzyskać pełną pomoc w pozyskaniu dofinansowania przy wymianie „kopciucha” i termomodernizacji domu. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane do kontaktu z Punktem konsultacyjnym:
ul. Sienkiewicza 18 (stary dworzec PKP), 58-200 Dzierżoniów
Tel: 519 422 470, 517 566 669
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.