Sezon wakacyjny trwa i choć wiele wydarzeń zostało odwołanych z powodu koronawirusa, Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspiera szereg letnich projektów.
LatowMiescie2020News
                                                                                                                                             
Lato w mieście nie musi być nudne, a o to, by dzieci spędziły fantastycznie czas zadbała Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach. „W drogę czas…” pierwszy tydzień wakacji dzieci spędziły na czterech wycieczkach, odwiedziły Zoo w Łącznej, Minieuroland w Kłodzku, a także pijalnie wód w Polanicy Zdroju. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Pieszyce w drugim tygodniu wakacji odbyli lekcje w „Szkole latania” i wybrali się na wycieczkę „Dookoła świata”, wzięli udział w poszukiwaniu „Zaginionej książki”, aż wreszcie podjęli ciężką decyzję, gdzie wyruszyć w dalszą podróż „Nad morze, w góry, czy na Mazury?”. Trzeci tydzień lata w mieście dedykowany był „Małemu artyście”. Uczestnicy zajęć zapoznali się z technikami malarskimi, narzędziami i wybranymi nurtami i stylami takimi jak; Fowizm, Kubizm i Puentylizm.
Kolejny raz dotacje na wypoczynek letni otrzymał Ludowy Klub Sportowy „BOXMET” Piskorzów. Młodzi piłkarze wzięli udział w obozie sportowym w Szklarskiej Porębie, gdzie przez pięć dni uczestniczyli w zajęciach sportowych, ogólnorozwojowych i w pieszych wycieczkach. Wodospad Kamieńczyka, Szrenica i Termy Cieplickie, to tylko niektóre punkty na mapie, które odwiedziła nasza młodzież. Podczas wyjazdu odbyła się rozmowa na temat zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i środków psychoaktywnych przez dzieci i młodzież.
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej z 7 DH Iskra przygotował program profilaktyczno-wychowawczy pn.”Każda używka to fałszywka”, który światło dzienne ujrzał podczas tegorocznej „Harcerskiej przygody w Lginiu”. W obozie udział wzięło dziesięciu harcerzy z Gminy Pieszyce, natomiast blisko stu z całego powiatu dzierżoniowskiego. Dorośli wolontariusze przeprowadzili zajęcia plastyczne o tematyce antyużywkowej, a uczestnicy obozu brali każdego dnia udział w grach i zabawach oraz zawodach sportowych.
Urząd Miasta i Gminy rok rocznie wspiera Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Dzierżoniowie. Trzech mieszkańców Gminy Pieszyce przebywa na turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie. Kuracjusze przez dwa tygodnie biorą udział w indywidualnych, dostosowanych do potrzeb zabiegach rehabilitacyjnych, mających korzystny wpływ na poprawę kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego uczestników turnusu.
Na letni obóz sportowy w Jarocinie jadą także piłkarze wraz z kadrą trenerską z Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Pieszyce. Trzydziestu zawodników przez siedem dni weźmie udział w treningach sportowych, zajęciach na basenie, jak również zajęciach profilaktycznych związanych z uświadamianiem dzieci i młodzieży o szkodliwych działaniach alkoholu i narkotyków na organizm człowieka ze szczególnym uwzględnieniem sportowców.
Sierpień każdego roku należy do „Świetlicy Środowiskowej Tęcza”, działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieszycach. Po kilkumiesięcznej przerwie, dzieci na nowo będą mogły spotkać się na zajęciach, które prowadzone będą przez cały sierpień. Spotkania świetlicowe to gry stolikowe, zabawy na sali gimnastycznej i na placu zabaw, to także piesze wędrówki po najbliższej okolicy.
Wypoczynek letni współfinansowany jest ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku dotacje otrzymało pięć organizacji na łączną kwotę 27 495 zł.