Przed nami wyjątkowy weekend – Dni Pieszyc 2015! Mieszkańcy Gminy Pieszyce choć na moment będą mogli przenieść się do miejsca od wielu lat zapomnianego, jednak bardzo barwnego i przynoszącego ukojenie po pracowitym tygodniu.

 

Tegoroczne Dni Pieszyc będą wyjątkowe pod wieloma względami. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z imprezy na Stadionie Miejskim, a przenieść ją do Parku Miejskiego. Władze Pieszyc rozpoczęły prace związane z przywróceniem parkowi wyglądu z czasów jego świetności, jednak zdają sobie sprawę z tego, że przed nimi jeszcze daleka droga. Mimo wszystko postanowiły zaryzykować i wprowadzić powiew świeżości organizując tak ważne wydarzenie właśnie w tym miejscu.

Święto miasta rozpocznie się od zmagań sportowych. W piątek 19 czerwca o godz. 17.00 na Orliku odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Nożnej, w sobotę od godz. 10.00 walczyć o wysokie noty będą siatkarze, a w niedzielę wędkarze, koszykarze, a także zorganizowane zostaną Zawody Strzeleckie. Harmonogram zawodów sportowych znajduje się na plakatach i na stronie www.pieszyce.pl.

Jak będą wyglądały dni miasta? Wszystko to zależy od zaangażowania się mieszkańców gminy, w tym sołectw, placówek oświatowych, stowarzyszeń i prywatnych osób. Wspólnymi siłami możemy zyskać więcej, dlatego też wśród wystawców nie spotkamy przedstawicieli firm z drugiego końca Polski, a naszych sąsiadów, dzieci i wnuki, którzy sprzedawać będą za symboliczne kwoty produkty lokalne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznacozny na potrzeby placówek oświatowych i poszczególnych sołectw.

Organizatorzy pamiętają o najmłodszych, dlatego to z myślą o nich przygotowane zostaną bezpłatne atrakcje, w tym zjeżdżalnie, dmuchańce i trampoliny. Czas wolny dzieci będą mogły spędzieć na warsztatach, czy uczestnicząc w grach i zabawach przygotowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach.

Oficjalne otwarcie Dni Pieszyc odbędzie się w sobotę, 20 czerwca o godzinie 16.00 Przez dwie godziny będziemy mogli podziwiać talenty pieszyckich dzieci i młodzieży. O godzinie 18.00 na scenie pojawi się Grzegorz Wilk z zespołem Wolf, a gwiazdą wieczoru będzie hip-hopowy skład z Wałbrzycha – Trzeci Wymiar. Koncerty to nie wszystko, zaraz po nich organizatorzy zapraszają na dyskotekę pod gwiazdami i tańce do późnych godzin nocnych.

Niedziela jest dniem odpoczynku. O godzinie 12.00 rozpocznie się Piknik rodzinny, podczas którego odbędą się konkursy, pokazy sztuk walki zawodników i zawodniczek klubu SOWA Pieszyce, a zwieńczeniem dni miasta będzie wręczenie nagród dla zwycięzców Zawodów Sportowych, które odbywać się będą przez trzy dni.

Kierowców informujemy, że parking usytuowany zostanie przy parafii św. Jakuba Apostoła w Pieszycach i przy Sudeckim Centrum Zdrowia, jak również przy ul. Piskorzowskiej obok przedsiębiorstwa Jawor i Zespołu Szkół w Pieszycach.

plakat dni pieszyc 2015 ostatecznyb