W dniach 10-11 kwietnia w Kraśniku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Kadetek w Zapasach. W zawodach wystartowało 150 zawodniczek z 35 klubów z Polski oraz 5 reprezentacji: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji oraz Włoch. Powiat Dzierżoniowski reprezentowały: Paulina i Marzena Martyka - JUNIOR Dzierżoniów, oraz Natalia Kołosz i Paulina Łochańska - SOWA Pieszyce.

Swoje wysokie umiejętności w zawodach potwierdziła Paulina Martyka, która po 4 pojedynkach w kat. 52 kg zdobyła brązowy medal. W ślady młodszej siostry poszła również
Marzena Martyka, która zdobyła brązowy medal w kat. 67 kg. Niestety w walkach eliminacyjnych odpadły Natalia Kołosz 56 kg oraz Paulina Łochańska 65 kg.

- Cieszę się, że po raz kolejny potwierdzamy wysoki poziom sportowy. Bardzo dobre i emocjonujące pojedynki odbyła Paulina Martyka, która rokuje w przyszłości wysokimi wynikami sportowymi. Nasza podopieczna od 25 kwietnia do 3 mają będzie uczestniczyć w zgrupowaniu reprezentacji Polski Juniorek Młodszych w zapasach – mówi trener - Norbert Warchoł.

Wielkie podziękowania dla firmy DRG AGRO GROUP z Tuszyna, która wspiera nasz klub w osiąganiu wysokich wyników sportowych. Wyjazd współfinansowany został ze środków
Urzędu Miasta Dzierżoniów oraz Pieszyce.