Z dniem 1 listopada br. zmieni się funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Wszystko za sprawą nowych umów przewozowych, które w Bielawie podpisano na lata 2017 – 2027. Nowym przewoźnikiem będzie konsorcjum firm: PPUH "Kłosok" Andrzej Kłosok i A 21 Spółka z o.o.

NowyPrzewoznikZKM

Zmiana przewoźnika wiąże się również z pojawieniem się nowych autobusów na trasach powiatu. Autobusy marki SOR NB12 zastąpią stare i mocno wyeksploatowane pojazdy, na które narzekali pasażerowie komunikacji ZKM. Pojazdy będą nowe, niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w ekologiczne silniki, spełniające normę spalinową EURO 6. Każdy autobus będzie mógł przewozić jednorazowo do 100 osób. Dodatkowo pojazdy posiadać będą komfortowe miejsca dla pasażerów i kierowców, biletomaty, monitoring, a nawet porty USB do ładowania między innymi smartfonów i tabletów.

Zmianie z pewnością ulegną rozkłady jazdy kursujących po Gminie Pieszyce autobusów, o ostatecznych godzinach przyjazdów i odjazdów autobusów powiadomimy mieszkańców niezwłocznie po otrzymaniu informacji od organizatora transportu, którym jest miasto Bielawa.

Info i fot.: um.bielawa.pl