Gmina Pieszyce, która należy do Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska otrzymała dofinansowanie w kwocie 763 000 złotych na kompleksową modernizację budynku Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach.
BudynekUMiGNews
Łączna kwota, jaką udało się pozyskać Stowarzyszeniu Ziemia Dzierżoniowska wynosi 9 mln 250 tys. złotych na kompleksową termomodernizację 12 budynków użyteczności publicznej w powiecie dzierżoniowskim, w tym także budynku Urzędu Miasta i Gminy Pieszyce.
- Dzięki przynależności Gminy Pieszyce do Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska udało nam się sięgnąć po bardzo duże unijne pieniądze – komentuje Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc. – Dofinansowanie pozwoli nam na zmianę zewnętrzną budynku Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach, a także na liczne inwestycje wewnątrz, które przyczynią się chociażby do oszczędności kosztów energii oraz do poprawy warunków obsługi klientów. Zadanie inwestycyjne obejmuje wymianę poszycia dachu i elewacji budynku wraz z dociepleniem stropu poddasza, dociepleniem ścian, modernizację instalacji CO, docieplenie stropu piwnicy, instalację systemu central nawiewowo–wywiewnych. Koszt całkowity zadania wynosi 901 tysięcy złotych.
Harmonogram realizacji projektu zakłada zakończenie wszystkich zadań do połowy 2019 r., jednak pierwsze prace modernizacyjne w Gminie Pieszyce rozpoczną się jeszcze w 2017 roku.