Ruszyły ostatnie półkolonie letnie w Gminie Pieszyce. Organizatorem miesięcznego wypoczynku jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieszycach i działająca w nim Świetlica Środowiskowa „Tęcza”. Sierpień dla dzieci będzie bardzo atrakcyjny, a wszystko za sprawą wielu zajęć, warsztatów i pogadanek profilaktycznych.
WakacjeZTeczaNews

Lato w mieście wcale nie musi być nudne, a wszystko za sprawą ośrodków, które podjęły się zorganizowania czasu wolnego najmłodszym mieszkańcom gminy. Po Szkole Podstawowej nr 1 w Pieszycach, Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach, czy MKS Pogoń Pieszyce i LKS Boxmet Piskorzów przyszedł czas na Ośrodek Pomocy Społecznej. Tym razem półkolonie skierowane są do 30 dzieci z gminy, które od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 przebywać będą w Świetlicy Środowiskowej „Tęcza”.
Kierownik półkolonii, Monika Bośka zadbała o wiele atrakcji dla kolonistów, którzy przez najbliższy miesiąc wyjadą m.in. do Zagrody Edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku, do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, a także do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie. Dodatkowo zorganizowane zostaną zajęcia sportowe i zabawy ruchowe, a także zajęcia profilaktyczne dotyczące rozstrzygania nieporozumień, uzależnień, dbania o zdrowie i skutków działania alkoholu.
Półkolonia finansowana jest ze środków budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.