Mamy półmetek wakacji, nadeszły długo wyczekiwane słoneczne dni, wraz z nimi na basenie miejskim w Pieszycach frekwencja znacznie wzrosła. I choć jest to jeden z najstarszych basenów w okolicy, nieustannie cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy. Być może spowodowane jest to niską ceną za bilet wstępu, a może wprowadzonymi innowacjami w sezonie letnim 2017.
NaukaPlywaniaBasenNews

Nowością na pieszyckim basenie jest bezpłatna szkółka pływacka prowadzona przez ratowników WOPR. W każdy słoneczny dzień zarówno dzieci, jak i dorośli mogą podszkolić swoje umiejętności, by poczuć się bezpiecznie w wodzie. Zachęcamy zatem Państwa do korzystania z darmowych zajęć, które prowadzone będą do końca sezonu letniego. Lekcje są uzależnione od frekwencji i zainteresowania uczestników, odbywać się one będą o godzinie 12.00 lub 14.00. Wszelkich informacji na temat szkółki można uzyskać u ratowników.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zarządca basenu zakupił dziesięć parasoli i dwadzieścia leżaków, które są do dyspozycji osób przebywających na pływalni. Wypożyczenie kompletu jest bezpłatne, prosimy jednak tym samym o użytkowanie go zgodnie z przeznaczeniem. Dodatkowo pracownicy basenu dysponują makaronami, deskami do pływania oraz piłkami do gry w siatkówkę plażową i wodną piłkę, sprzęt sportowy również możecie Państwo wypożyczyć.
Przypominamy, że basen miejski w Pieszycach czynny jest codziennie, od poniedziałku do niedzieli od godziny 10.00 do 19.00, a za bilet wstępu zapłacimy 1,50 zł (bilet ulgowy) oraz 3,00 zł (bilet normalny). Osoby posiadające „Kartę Dużej Rodziny” mogą bezpłatnie korzystać z basenu.