W piątek 28 lipca 2017 r. Prezes Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Lucjan Serafin skończy 90 lat. Z tej okazji już dziś Jego najbliżsi współpracownicy, znajomi i przyjaciele złożyli mu serdeczne życzenia.
90latLucjaSerafin1News

- Cieszę się, że możemy się dziś tutaj razem spotkać – rozpoczęła swoje krótkie przemówienie Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc. – Dziś śpiewać 100 lat to już zdecydowanie za mało, dlatego życzymy Panu dużo miłości bliskich oraz wielu, wielu lat przeżytych w jak najlepszym zdrowiu i przyjaźni.
Z życzeniami do jubilata udali się także m.in. Ryszard Kondrat – przewodniczący RM Pieszyc, Zbigniew Tomaszczyk – członek zarządu Stowarzyszenia „PASJONAT”, Józef Przeorek – Muzeum Góry Sowie, Region Sudety oraz zastępca prezesa Związku Kombatantów, Zdzisław Maciejewski – sekretarz Związku Kombatantów, Zdzisław Oleksiak - zastępca prezesa Związku Kombatantów wraz z małżonką oraz Jadwiga Kowalska – księgowa Związku.
90latLucjanSerafinNews

Lucjan Serafin jest mieszkańcem Kamionek. Urodził się 28 lipca 1927 r. w Frankamionka. W 1993 r. uzyskał uprawnienia członka Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Pieszycach. Sprawował w nim m.in. funkcję sekretarza, wiceprezesa, obecnie jest prezesem. Za swoją działalność wielokrotnie był odznaczany, m.in.: Krzyżem Armii Krajowej, złotym i brązowym medalem za zasługi dla Związku Kombatantów, Dyplomem Weterana o niepodległość, tytułem Opiekuna Miejsc Pamięci. Awansowany do stopnia porucznika. Dzięki zaangażowaniu i pracy społecznej oraz współpracy z członkami ZKRPiBWP Pieszycka Izba Pamięci jest jedną z przodujących w powiecie Dzierżoniowskim. Lucjan Serafin za szczególny cel postawił sobie rozpowszechnianie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży na terenie gminy Pieszyce.
Nasza redakcja również przyłącza się do życzeń – przede wszystkim zdrowia Panie Lucjanie!