Jastrzębią Górę, Gdańsk, Hel i Władysławowo, te wszystkie nadmorskie miejscowości udało się zwiedzić pieszyckim kolonistom podczas tegorocznego wypoczynku z rówieśnikami z miasta partnerskiego Świecie.
KoloniaJastrzebiaGoraNews

Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Pieszycach była organizatorem kolonii do Jastrzębiej Góry dla dzieci i młodzieży. Przez dziesięć dni najmłodsi na nudę narzekać nie mogli, wszystko ze względu na bogaty program zwiedzania wybrzeża, a także moc atrakcji przygotowanych na miejscu dla łącznie pięćdziesięciu kolonistów.
Dzieci miały okazję stanąć oko w oko z największym na świecie, bo 34 metrowym płetwalem błękitnym, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o podwodnym życiu morskich stworzeń, a to wszystko dzięki wycieczce do Ocean Parku we Władysławowie. Atrakcją dla wielu kolonistów była wizyta w Fokarium na Helu, gdzie foki są na wyciągnięcie ręki każdego zwiedzającego. Jednym z punktów pieszyckich kolonistów był Gdańsk, a tam zwiedzanie Starego Miasta wraz z Ratuszem, a także wykonanie pamiątkowej fotografii przy Fontannie Neptuna, która stoi na Długim Targu i przy Pomniku Obrońców Wybrzeża – Westerplatte.
W samej Jastrzębiej Górze nie zabrakło ciekawostek. Koloniści byli w kinie i w Muzeum Figur Woskowych oraz na autodromie i w wesołym miasteczku. Brali udział w akcji „Niestraszki – bezpieczne wakacje”, w spotkaniu z hodowcą gadów i pajęczaków, spotkali także przy pracy miejscowych rybaków, którzy przybliżyli dzieciom swój zawód. Oprócz tak wielu atrakcji zorganizowano również rozmaite konkursy, gry i zabawy, chrzest kolonijny, jak również spacery i odpoczynek na plaży. Wszyscy uczestnicy wracali do domu z nagrodami i pamiątkami z Jastrzębiej Góry.
Kolonia do Jastrzębiej Góry została współfinansowana ze środków budżetu Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach.