Góry Sowie na szeroką skalę znane są z tras pieszych, rowerowych, a także z tras do narciarstwa biegowego. Innowacją będą zbliżające się zawody zorganizowane z myślą o miłośnikach wciąż niszowej dyscypliny sportu, jaką jest uphill na nartorolkach.
UphillGorSowichNews

W Polsce to wciąż mało popularna dyscyplina sportu. O biegu pod górę na nartorolkach mówi się, że jest to najbezpieczniejsza forma rywalizacji. Wszystko ze względu na pnącą się ku górze drodze, na której prędkości są niskie i jak się okazuje technicznie łatwiej jest sportowcom pokonać tego typu trasę. Ta forma rywalizacji zalecana jest zarówno amatorom jak również zawodnikom wyczynowym. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2017 i do sprawdzenia swoich sił w tej imprezie sportowej.
Zapraszamy zatem do Pieszyc, w sobotę 29 lipca 2017 r., gdzie na starcie zawodów (ul. Kopernika) w wielobarwnych strojach, z nartorolkami na swych stopach staną sportowcy, by przez Kamionki po Przełęcz Jugowską pokonać dziewięciokilometrowy odcinek Uphillu Gór Sowich. Trasa zawodów prowadzi po szerokiej, asfaltowej jezdni wyłączonej z ruchu pojazdów na czas zawodów. Duża część trasy, aż do mety, to asfalt doskonałej jakości. Trasa w większości prowadzi przez las, wśród wysokich drzew dających osłonę przed słońcem i wiatrem.
Szczegółowe informacje, takie jak opis trasy, sposób przeprowadzenia zawodów, czy program znajdziecie Państwo na www.tour.vexa.pl.
Organizatorzy przepraszają mieszkańców oraz turystów za utrudnienia w ruchu drogowym, a także zapraszają wszystkich do kibicowania zawodnikom.