Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji została zorganizowana półkolonia letnia dla czterdziestu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach. Wychowawcami trzech grup były: Agnieszka Matuszewska, Agata Szel oraz Joanna Ratuszniak. Piecze nad całością sprawowała Beata Połczyńska – kierownik półkolonii.
PolkolonieSpnr1News
W pierwszym dniu gościliśmy zespół Projekcja-EDU z Wrocławia, aby poprowadził dla dzieci nietypowe, innowacyjne i kreatywne warsztaty z programowania robotów Jimu – zabawki 2017 roku. Zajęcia okazały się hitem dla młodych podopiecznych. W trakcie półkolonii dzieci były uczestnikami wielu wycieczek tj. do Minieurolandu w Kłodzku czy Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie. Ogromną frajdę sprawił dzieciom wyjazd do Parku Trampolin ”JUMP WORLD” oraz na Plac Zabaw „LOOPY’S WORLD” we Wrocławiu, gdzie mogły oddać się współzawodnictwu sportowemu. Pracownik Sanepidu w Dzierżoniowie w trakcie wypoczynku przeprowadził szkolenie profilaktyczne „Bezpieczne wakacje nad wodą i w górach”. Dużym powodzeniem cieszyły się również: wizyta na basenie Aquarius w Bielawie, w kinie Cinema 3D w Świdnicy oraz dwie wizyty w McDonald’s połączone z zabawami pod kierunkiem animatorów. Wspaniałych wrażeń dostarczył uczestnikom wyjazd do Wioski Indiańskiej Pocahontas we Wrocławiu. Ze względu na zmieniająca się pogodę nie mogliśmy skorzystać z basenu miejskiego w Pieszycach, w zamian odwiedziliśmy Plac Zabaw „Bajkowy Świat” w Dzierżoniowie. W ostatnim dniu odbył się wyjazd do Kamionek na „Piknik w Górach Sowich”. Pod opieką pana Krzysztofa Tuleja i jego współpracownic udaliśmy się na wycieczkę „Sentymentalną ścieżką”. Młodsze dzieci poznały faunę i florę Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Gry i zabawy na świeżym powietrzu zakończyło wspólne ognisko.

Podczas dwutygodniowego wypoczynku wszystkie dzieci sprawowały się dobrze i chętnie uczestniczyły we wspólnym, aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Co roku półkolonie cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż dzieci pod profesjonalną opieką, w sposób atrakcyjny i aktywny spędzają czas wolny od nauki. Ze stacjonarnej formy wypoczynku korzystają przede wszystkim dzieci młodsze, które często nie są jeszcze gotowe na dłuższe rozstanie z rodzicami i udział w formie wyjazdowej, dlatego półkolonie stanowią ogromną pomoc w organizacji opieki nad dziećmi w czasie wolnym od nauki. Całość nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i materialnego wielu osób i instytucji. Za wszelką pomoc dziękuję w imieniu swoim i dzieci.

Kierownik półkolonii
Beata Połczyńska