Od 24 czerwca 2017 r. otwarty jest basen miejski w Pieszycach, gdzie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy i to właśnie oni wyszli z inicjatywą zorganizowania szkółki pływackiej dla dzieci i dorosłych, a także aqua aerobiku.
ZajeciaBasenPieszyceNews

- Kadra ratowników wraz z początkiem sezonu letniego sama zaproponowała poprowadzenie bezpłatnych zajęć dla wszystkich osób, które korzystają z basenu miejskiego – informuje Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc. – Oczywiście nie pozostało mi nic innego, jak przystać na ten pomysł. Dodatkowo postanowiliśmy zakupić sprzęt do nauki pływania, nurkowania, czy sportów wodnych i siatkówki plażowej, mając nadzieję, że dzięki temu zajęcia będą cieszyły się większym zainteresowaniem.
Gmina zakupiła także parasole i leżaki, które są do dyspozycji dla osób przebywających na obiekcie. W dni słoneczne o godz. 12.00 ratownicy zapraszają na bezpłatną naukę pływania, natomiast o godz. 18.00 na zajęcia z aqua aerobiku. Zapraszamy na basen miejski od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 19.00 w okresie wakacji letnich. Cena biletu normalnego wynosi 3,00 zł, a ulgowego 1,50 zł.