Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Pieszycach postanowili przyłączyć się do obchodów „Światowego dnia sprzeciwu wobec bicia dzieci” i po raz kolejny zorganizowali happening, do którego zaproszone zostały wszystkie placówki oświatowe z Gminy Pieszyce.

Głośny przemarsz wyruszył sprzed Zespołu Szkół. Przedszkolaki i uczniowie przeszli ulicami miasta manifestując swój protest przeciwko przemocy wobec dzieci.
W tym roku sam happening wzbogacony został o seminarium pt. „Przeciwdziałanie przemocy i agresji wobec dzieci” w którym swoje wystąpienia zaprezentowali:
- Małgorzata Grabowska – Pedagog w I Opiniodawczym Zespole Sądowym Specjalistów w Świdnicy – „Objawy u konsekwencje wieloaspektowej przemocy wobec dzieci”.
- Weronika Karwacka – Psycholog w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Dzierżoniowie – „Psychologiczne spojrzenie na agresję i pomaganie”.
- Ewa Kotyra-Miklasiewicz – Kierownik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie – „Dziecko a sytuacje przemocy w rodzinie, kwestie prawne”.
- Grzegorz Długaszewski – Kierownik Komisariatu Policji w Pieszycach, członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – „Realizacja procedur związanych z Niebieską Kartą”.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii (fot.: Maciej Salamon)
stpoprzePIE14czer17001