Dzień Inwalidy w pieszyckim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów rozpoczął się od upamiętnienia minutą ciszy długoletniego prezesa związku, Edwarda Szatkowskiego, który odszedł w maju tego roku.
DzienInwalidy2017News

- Są takie osoby, które na zawsze pozostają w naszej pamięci. Takim człowiekiem bez wątpienia był Pan Edward Szatkowski. -  skomentowała Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc. – Dzisiaj zostały po nim wspomnienia i wspaniali ludzie, którzy wciąż pragną spotykać się w związku. Dziękuję za zaproszenie na obchody Dnia Inwalidy, a także za Złotą Odznakę Honorową, którą otrzymałam w uznaniu za wybitne zasługi dla naszych emerytów.
Tego dnia Złotą Odznakę Honorową otrzymał także Zdzisław Maciejewski, który od wielu lat współpracuje ze Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.+
Troszeczkę tęsknię
Pamięci śp. Edwarda Szatkowskiego
Spotkanie z okazji „Światowego Dnia Inwalidy” maj 2017r.

Witam serdecznie moi kochani
Dziękuję bardzo wam za przybycie
Dzieli nas dzisiaj bezmiar otchłani
Lecz nie skończyło się moje życie

Tak samo czuję, tak samo widzę
Tak samo kocham tych co kochałem
Tak się raduję, czasami wstydzę
Zostało wszystko to co i miałem

Na naszej sali ci sami goście
Obraz to jeno, ale jak żywy
Mnie o zabranie głosu nie proście
Z innej spoglądam już perspektywy

Tutaj jest wszystko inne i nowe
Czasu mam sporo, poznam powoli
Wszystko jest piękne, dorodne, zdrowe
I nikt tu nie wie, co znaczy boli

Wszędzie spokojnie, wszędzie jest miło
Zdążyłem spotkać się z kolegami
Serce mam sprawne i lat ubyło
Ale troszeczkę tęsknię za wami.

Podczas spotkania członkowie związku otrzymali Pieszycką Kartę Seniora, która upoważnia ich do korzystania z wielu rabatów na terenie powiatu dzierżoniowskiego, a także całej Polski. Osoby zainteresowane wyrobieniem karty mogą to jeszcze zrobić przychodząc do Wydziału Edukacji i Promocji, ul. Mickiewicza 10 (I piętro) i wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy.
Na stronie www.pieszyce.pl znajduje się specjalna zakładka dotycząca Pieszyckiej Karty Seniora, a w niej informacje dotyczące regulaminu, listy firm, karta zgłoszeniowa dla osób, które ukończyły 60 rok życia oraz karta zgłoszeniowa dla przedsiębiorstw, które chciałyby udzielić rabatu seniorom.