Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach prowadzi zapisy na kolonię letnią do Jastrzębiej Góry w terminie od 27 czerwca do 6 lipca 2017 r. Koszt: 920 zł.
MirbeaNews

fot. www.mirbea.pl
Jastrzębia Góra to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, położona u nasady Półwyspu Helskiego. Położona pięknie na wysokim, klifowym urwisku (33m), otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Plaża i klif są największą atrakcją tego miejsca, na piaszczystą plażę prowadzą, liczące ok. 300 stopni schody. Właściwa Jastrzębia Góra składa się z samej miejscowości, Lisiego Jaru i Rozewia. Przylądek jeszcze do niedawna uważany był za najdalej wysunięty punkt na północy Polski, jednak został zdetronizowany przez punkt na wybrzeżu w granicach Jastrzębiej Góry, który obecnie przyjął nazwę „Gwiazda Północy”. „Lisi Jar” stanowi cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jest to wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem do wybrzeża Bałtyku, osiągając głębokość nawet do 50m. Promenada Światowida w Jastrzębiej Górze to najbardziej tętniące życiem miejsce. W tym miejscu znajduje się fontanna wraz z kamienną płytą przedstawiającą Kaszëbsczé nótë. Bliska odległość od Trójmiasta: Gdynia, Sopot, Gdańsk oraz Mierzei Helskiej czy Łeby pozwala na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku nad morzem.
Zakwaterowanie:
Dom Wypoczynkowy "MIRBEA".
O obiekcie: kameralny ośrodek kolonijny, składa się z 2 domów pensjonatowych położonych na jednej działce, połączonych wspólnym podwórkiem. W obiekcie panuje rodzinna atmosfera, ośrodek oferuje bardzo smaczne, domowe wyżywienie.
Położenie: okolica bezpieczna, wokół wille i pensjonaty, w oddaleniu od ruchliwych ulic, do morza 950m.
Pokoje: Pokoje 3-5 osobowe z łazienkami (umywalka, kabina natryskowa, WC) i TV. W pokojach: tapczany, szafki nocne, stolik, krzesła/fotele, półki wiszące, szafa.
Do dyspozycji: świetlica, salka gier (bilard, piłkarzyki), stół do tenisa stołowego, biblioteczka, salka terapeutyczna, boiska i plac zabaw do dyspozycji w pobliżu - skwer sportowy, grill, teren rekreacyjny: zadaszona wiata, mini plac zabaw.
Wyżywienie: W stołówce Domu Wypoczynkowego "Mirbea". Świadczenia: 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja). Pierwsze świadczenie: obiadokolacja, ostatnie świadczenie: śniadanie + prowiant na drogę powrotną.
Wychowawcami kolonii będą panie: Helena Początek i Elżbieta Jamuła. Kolonia przewidziana jest dla grupy 25 uczniów.
Dzieci wyjeżdżają z Pieszyc autokarem. Zainteresowane koloniami osoby proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Ogrodowa 23, 58-250 Pieszyce. O udziale w wypoczynku decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłat. Wpłaty dokonywane będą na konto szkoły (nr konta i kartę kolonijną można otrzymać w sekretariacie szkoły).