Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce Dorota Konieczna-Enozel prowadzi rozmowy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Bielawie na temat możliwości budowy nowych mieszkań w Pieszycach.

blok sm bielawa

Plan obejmuje budynek z 35 mieszkaniami. Ma być to obiekt o wyższym standardzie, wyposażony w windy. Wstępne założenia mówią o mieszkaniach od 35 do 60 m2.
Budynek ma powstać w nowej formie budownictwa lokatorskiego, co oznacza, że mieszkanie będzie mogło być dziedziczone lub zbywalne. Po spłaceniu przez wynajmującego kredytu, który będzie częścią czynszu, mieszkanie stanie się jego własnością. To oznacza, że przyszły lokator nie musi posiadać zdolności kredytowej, bowiem o kredyt starała się będzie Spółdzielnia Mieszkaniowa, a lokator zobowiązany będzie do wniesienia pierwszej opłąty na poziomie 10 - 20 % wartości mieszkania oraz do późniejszej spłaty rat z czynszem bezpośrednio do spółdzielni. Przewidywana wysokość kredytu to kwota między 500 a 700 zł miesięcznie, a czynsz w wysokości 300 - 400 zł. W oparciu o środki własne lub o kredy hipoteczny będzie też możliwość zakupienia mieszkania od razu na własność.
- Pierwszą inwestycję zamierzamy zlokalizować w okolicy ulicy Ogrodowej 94, obok punktowców – mówi burmistrz Pieszyc, Dorota Konieczna-Enozel. - Drugi budynek znajdować się ma w okolicy budynków spółdzielczych przy ul Kościuszki 3, o ile mieszkańcy Pieszyc będą zainteresowani takim rozwiązaniem.
Lokalizacja uzależniona jest od możliwości podłączenia budynku do istniejących kotłowni oraz łatwy dostęp do mediów. Osoby, które zainteresowane są nabyciem mieszkania lokatorskiego lub własnościowego już teraz za pośrednictwem Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach proszone są o poinformowanie Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie. Spółdzielnia natomiast na bieżąco informować będzie o warunkach i możliwości otrzymania takiego mieszkania.