Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Pieszyce do akcji „Chodź, posadź kwiaty!”, która odbędzie się w piątek, 12 maja 2017 r. o godz. 10.00.
SadzenieKwiatowNews

– Zapraszamy uczniów pieszyckich szkół, a także dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Tęcza” do wspólnej pracy, a przy okazji dobrej zabawy na świeżym powietrzu – zachęca Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc. – Zależy nam na tym, by wspólnymi siłami zadbać o zielony wizerunek naszej gminy i na wyplewionych klombach posadzić kwiaty.

Właściciele ogrodów i działek sami dbają o tereny zielone wokół swoich domów, tym razem władze Gminy Pieszyce zachęcają do upiększenia klombów nieco bardziej zaniedbanych. Uczniowie wraz z nauczycielami, a także radni Rady Miejskiej, pracownicy UMiG w Pieszycach, jak również mieszkańcy i władze samorządowe stworzą wyspy kwiatów w kilkunastu miejscach w Pieszycach. Sołtysi wraz z Radami Sołeckimi i mieszkańcami Bratoszowa, Kamionek, Piskorzowa i Rościoszowa także otrzymają sadzonki, by stworzyć dywan kwiatów w swoich miejscowościach.
Chcemy by Gmina Pieszyce była czysta i zielona, dlatego organizujemy m.in. akcję „Chodź, posadź kwiaty!” – tłumaczy burmistrz, Dorota Konieczna – Enozel.Każdy, kto tylko wesprze nas swoją pomocą, otrzyma sadzonkę do ogrodu, czy na balkon. Informuję, że kwiatów jest dużo, ale i miejsc do obsadzenia jest ponad dwadzieścia, dlatego też, każda para rąk do pracy jest na wagę złota.

Godziny sadzenia kwiatów:
- godz. 9.00 – spotkanie z sołtysami w UMiG w Pieszycach w celu przekazania sadzonek.
- godz. 10.00 – spotkanie z uczniami i nauczycielami NSP przy skwerze na ul. Świdnickiej.
- godz. 12.00 – spotkanie z uczniami i nauczycielami SP nr 1 przy gazonach przy ul. Kościuszki naprzeciw UMiG.
- godz. 14.00 – spotkanie z dziećmi i wychowawcami ze Świetlicy Środowiskowej „Tęcza” przy gazonach przy ul. Kopernika powyżej OPS.