29 IV: VII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy

Turniej zapaśniczy


1 V: Otwarcie Sezonu Turystycznego na Wielkiej Sowie

 

Otwarcie Sezonu Turystycznego 2017

1 maja 2017 r. oficjalnie otwieramy sezon turystyczny. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do wspólnej wędrówki na Wielką Sowę.

Zbiórka o godzinie 9:20 na ostatnim przystanku ZKM w Kamionkach.
Nim wyruszymy w góry, gospodarze Hotelu Sowia Dolina - eat , drink & sleep zapraszają Państwa na poczęstunek z kawą i ciastem.
Około godziny 10:00 przewidywane jest wyjście na trasę, przejście przez ścieżkę sentymentalną nad Czarnym Rycerzem i dalej, w stronę Wielkiej Sowy. Planowane zdobycie szczytu o godzinie 13:00.

Autobus ZKM linii nr 15 odjeżdża z przystanku Dzierżoniów, ul. Piłsudskiego o godzinie 8:47. Pieszyce Urząd Miejski – godz. 9:02.
Nad bezpieczeństwem wędrujących czuwał będzie ratownik medyczny.
Na trasie przewidziano konkursy z ciekawymi, lokalnymi nagrodami.
Wycieczkę prowadzi Mirosław Gontkowski.

Fragment mapy Góry Sowie wydawnictwa PLAN.

Majowka wedrowka 2017 750

 

 


3 V: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

zaproszenie 3 Maja


6 V: Szlakiem Grodów Piastowskich

Przed startem do II etapu głównego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, który odbędzie się 6 maja 2017 r. rozegrana zostanie  I edycja KORONY GÓR SOWICH - wyścigu dla amatorów. Start i meta zawodów będzie miała miejsce w Dzierżoniowie. W przyszłym roku zawodnicy wystartują z Pieszyc.

Trasa etapu będzie przebiegała przez Piławę, Olbrachcice, Stoszowice, Srebrną Górę, Wolibórz, Bielawę – dystans 55,0 km.  Do przejechania będą  dwie przełęcze - Woliborska i Srebrnogórska. Każdy uczestnik za przejechanie i zdobycie dwóch przełączy, otrzyma pierwszą część pamiątkowego medalu. Medal będzie składał się z 4 części, pozostałe 3 części będą do zdobycia w latach 2018 – 2020. Wyścig będzie miał charakter ogólnopolski. Zapisy odbywają się w formie elektronicznej na stronie zawodów www.grody.com.pl.

W tabeli znajdą Państwo godziny przejazdu zawodników przez Pieszyce i na trasie II etapu. Przy Urzędzie Miasta i Gminy w Pieszycach zlokalizowana będzie PREMIA LOTNA, w której zawody będzie komentował spiker. Pierwsi zawodnicy powinni zjawić się tutaj około godziny 15:19 (sobota, 6 maja). Serdecznie zapraszamy.

SzlakiemGrodowPiastowskich2017 czas przejazdu

SzlakiemGrodowPiastowskich Korona2017

SzlakiemGrodowPiastowskich MapaPremiaLotna


13-14 V: 1 Rajd Gór Sowich

1RajdGorSowich plakat

1RajdGorSowich mapa sytuacyjna