„Kolory wiosny – Rościszów” to nazwa wystawy prac malarskich Mariana Wódkiewicza, która odbyła się 21 stycznia 2017 r. w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rościszowie.
WystawaWodkiewiczNews
- Cieszę się bardzo, że w niewielkiej miejscowości można zorganizować wystawę. – skomentował Adam Kazimierski, sołtys Rościszowa. – Dziękuję za taką możliwość dyrektor Centrum Kultury, Lidii Zakrzewskiej – Strózik, a także samemu artyście, że zdecydował się wesprzeć nasze sołectwo i zaszczycił nas swoją obecnością.
Jak stwierdził sam Marian Wódkiewicz w Rościszowie jest wiele obiektów, które inspirują go do powiększenia swojej kolekcji. Od zawsze lubował się także w portretach, które do dzisiaj z chęcią maluje. Charakterystyczne dla artysty są obrazy przedstawiające wykreowane postaci, mające wydłużone nienaturalnie twarze i wielkie oczy. Sztuka ta znajduje swoich zwolenników, dlatego wszystkie osoby zainteresowane wystawą mogą ją jeszcze obejrzeć w filii biblioteki w Rościszowie w godzinach jej urzędowania do 17 lutego 2017 r.

Galeria zdjęć z wystawy