Gmina Pieszyce coraz wy偶ej w rankingu zamo偶nych gmin w Polsce. Na stronie www.samorzad.pap.pl ukaza艂o si臋 najnowsze zestawienie najbogatszych i najbiedniejszych samorz膮d贸w.
RankingGminNews
Ministerstwo Finans贸w co roku publikuje wska藕niki dochod贸w podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszka艅ca dla poszczeg贸lnych gmin (wska藕nik G). Podstaw膮 wylicze艅 resortu finans贸w na 2017 r. by艂y dane o finansach gmin za 2015 r.
Wska藕nik gminny Gg, kt贸ry odzwierciedla doch贸d podatkowy na jednego mieszka艅ca dla wszystkich gmin w kraju, oszacowano w tym roku na 1 596,67 z艂. W Gminie Pieszyce wynik ten r贸wny jest 1052,62 z艂, co daje nam 1482 miejsce w rankingu na 2478 gmin.
- Bardzo cieszy mnie tak wysoka pozycja naszej Gminy w rankingu. 鈥 skomentowa艂a Dorota Konieczna 鈥 Enozel, burmistrz Pieszyc. 鈥 Szczeg贸lnie maj膮c w pami臋ci fakt, i偶 Gmina Pieszyce przed dwoma laty zajmowa艂a ostatnie miejsce w tym rankingu. Bardzo solidnie pracuj臋 nad rozwojem naszej gminy i nad jej pozytywnym wizerunkiem, bo dzi臋ki temu stajemy si臋 atrakcyjni zar贸wno dla inwestor贸w, jak i mieszka艅c贸w. Przed nami wiele dobrych inwestycji i dzia艂a艅, dzi臋ki kt贸rym Gmina Pieszyce powinna pi膮膰 si臋 w tym rankingu systematycznie w g贸r臋.