Gmina Pieszyce moim domem, to projekt realizowany przez uczniów klasy 3 „b” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach i ich wychowawcę, Agatę Szel. Dzieci w ramach zajęć szkolnych poznają swoją małą ojczyznę, jej historię, zabytki, śledzą najnowsze informacje z Gminy Pieszyce, a także uczestniczą w wycieczkach, dzięki którym odwiedzają sołectwa i interesujących mieszkańców.
GminaPieszyceMoimdomemNews

Najmłodsi mieszkańcy Pieszyc w czwartek 12 stycznia 2017 r. odwiedzili burmistrz, Dorotę Konieczną – Enozel w jej gabinecie w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy, by zobaczyć na czym polega praca urzędnika państwowego.
- Spotkania z dziećmi są zawsze niezwykłym doświadczeniem – skomentowała Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz gminy. – Nie ukrywam, że jestem mile zaskoczona, iż uczniowie trzeciej klasy tak dobrze znają takie pojęcia, jak gmina, czy budżet. Ta wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości tych młodych obywateli.
Podczas spotkania dzieci miały okazję zadać szereg pytań, a także dowiedzieć się interesujących rzeczy na tematy dla nich ważne. Jeden z nich dotyczył pieniędzy i tego, na co są one wydawane w ciągu roku. Uczniowie zgłaszali również swoje uwagi o złym stanie wiat przystankowych na terenie gminy. Dzięki takiemu spotkaniu klasa 3 „b” zobaczyła, jak wielozadaniowa jest rola burmistrza.