Już po raz X odbył się Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Nad światem cicha noc”, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Adamska, nauczyciel muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach.
NadŚwiatemCichaNocNews
- Cieszę się, że zainteresowanie naszym konkursem z roku na rok rośnie – skomentowała Elżbieta Adamska, organizatorka. – Miło mi jest, że dzieci wracają, niektóre widzę tu po raz piąty, za każdym razem z innym repertuarem i doskonałym przygotowaniem.
Ponad dwudziestu wokalistów oceniło dwuosobowe jury, w składzie Jacek Wanszewicz i Grzegorz Skrzypczak.
- Ciężko jest ocenić tak dobrych i uzdolnionych młodych wokalistów – powiedział Jacek Wanszewicz, juror. – Muszę stwierdzić, że każda osoba zasługuje na nagrodę, a miejsca od 1-3, to tak naprawdę trzy równorzędne miejsca.
Jury postanowiło przyznać nagrody następującym artystom:
Kategoria klasy I-III
I miejsce Klaudia Kudyba
II miejsce Karolina Budziak
III miejsce Filip Bajron
Wyróżnienie Hanna Błachut
Kategoria klasy IV – VI
I miejsce Mateusz Subocz
II miejsce Agnieszka Letniowska
III miejsce Ewelina Woźniak
Wyróżnienie Zuzanna Złotnicka
- To jubileuszowy konkurs, od dziesięciu lat miałam przyjemność wsłuchiwać się w głosy uczniów ze szkół podstawowych z całego powiatu. – powiedziała Elżbieta Adamska, organizatorka konkursu. – „Nad światem cicha noc” przechodzi do historii, jednak mam nadzieję, że nasza placówka będzie organizatorem innego przeglądu.
Zwieńczeniem konkursu będzie koncert laureatów, który odbędzie w Kościele pw. św. Antoniego w Pieszycach, w niedzielę 22 stycznia 2017 r. o godz. 10.15.

Galeria zdjęć z konkursu "Nad światem cicha noc"