Blisko 10 zastępów straży pożarnej z całego powiatu dzierżoniowskiego pracowało w Pieszycach na ulicy Kopernika, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych doszło do pożaru. Jedna osoba nie żyje. Z uwagi na niebezpieczeństwo z powodu spadających dachówek i elewacji ulica Kopernika w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta. Objazd aż do odwołania odbywa się ulicą Zamkową i Ogrodową. Przepraszamy za utrudnienia.

zamknieta droga

Komunikat Doba.pl

Blisko 10 zastępów straży pożarnej z całego powiatu dzierżoniowskiego pracowało w Pieszycach na ulicy Kopernika, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych doszło do wybuchu. Jedna osoba nie żyje. Ulica Kopernika w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Objazd aż do odwołania odbywa się ulicą Zamkową i ulicą Ogrodową.

- 17 grudnia o godz. 19.22 otrzymaliśmy zgłoszenie że w budynku wielorodzinnym w Pieszycach na ul. Kopernika 46 doszło do wybuchu. W jednym z mieszkań odnaleziono ciało mężczyzny. Przypuszczalnie doszło do wybuchu butli z gazem lpg i pożaru mieszkania. Budynek ma naruszoną konstrukcję oraz uszkodzony dach. Mieszkańcy 5 lokali otrzymali pomoc od burmistrz Pieszyc. W działaniach udział brało 9 zastępów straży pożarnej - mówi Doba.pl bryg. Arkadiusz Kleban z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.