- Miło jest spotkać się z przedsiębiorcami z Gminy Pieszyce po raz drugi. Cieszę się, że i tym razem frekwencja dopisała, a także pojawiły się nowe osoby – tak powitała gości Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc podczas grudniowego śniadanie biznesowego, które odbyło się 9 grudnia 2016 r. – Celem naszego spotkania jest wzajemne poznanie się, poznanie naszej oferty oraz wymiana poglądów na temat pracy i życia w Gminie Pieszyce.
SniadanieBiznesoweGrudzienNews
Blisko piętnastu przedsiębiorców z Gminy Pieszyce wzięło udział w grudniowym śniadaniu z burmistrz Dorotą Konieczną – Enozel i zastępcą Krzysztofem Galiakiem. Rozmowy przy wspólnym stole dotyczyły przede wszystkim ważnych dla gminy tematów, czyli budowy wyciągu na Wielkiej Sowie, migracji czy miejsc pracy na naszym terenie. Przedsiębiorcy coraz śmielej mówią o tym, co w szczególny sposób im doskwiera, a co oceniają pozytywnie. W czasie rozmów padł pomysł na stworzenie miejsca na zasadzie inkubatora, który miałby posłużyć zarówno przedsiębiorcom jak i osobom szukającym pracy. Takim miejscem może być Klub Aktywizacji Zawodowej, który powstał w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieszycach. Jego członkowie nie korzystają z wsparcia socjalnego, jednak oczekują pomocy w poszukiwaniu pracy.
Informujemy także o funkcjonującym Pieszyckim Katalogu Firm, który dostępny jest na stronie www.pieszyce.pl. Mogą Państwo bezpłatnie dodać swoje ogłoszenie. Wystarczy wysłać zgłoszenie zawierające opis firmy, dane teleadresowe oraz logo firmy do Wydziału Edukacji i Promocji Gminy na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..