W Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieszycach odbył się Dzień Seniora. To kolejne działanie prowadzone w ramach współpracy gminy
z mieszkańcami.
DzienSenioraNews

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – powiedziała Agnieszka Koźmińska, kierownik OPS w Pieszycach. - Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, a jednocześnie z ogromną pasją tworzą unikalne rękodzieła.
W tym szczególnym dniu, 24 listopada 2016 r. życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożyła w imieniu własnym i władz samorządowych burmistrz Dorota Konieczna – Enozel, a także Ryszard Urban, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach, a zarazem instruktor gimnastyki dla Seniorów.
Świecący pustkami po reorganizacji oświaty w Pieszycach budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieszycach dziś znów „żyje” i pełni wiele funkcji. W budynku działa Świetlica Środowiskowa, harcówka i Klub Seniora „Radość”, a wszystko po to, by mieszkańcy Gminy Pieszyce mieli miejsce, w którym zawsze mogą się spotkać i spędzić miło czas.