Smerfy oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków. W piątek 25 listopada 2016 r. najmłodsze dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Pieszycach zostały pasowane. To pierwsza tak ważna uroczystość w życiu przedszkolnym maluchów. Było to ogromne przeżycie zarówno dla rodziców, jak i ich pociech.

slubowanie111- Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misia Pluszowego, dlatego nasze maluchy zostaną nim pasowane – mówiła Barbara Pryczek dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Pieszycach. – Nie należy się jednak bać, bo to bardzo słodki test. Każde dziecko ma za zadanie zjeść wafelka z przysmakiem misa, czyli miodem, a dopiero później udzielę mu pasowania.
Dzieci z uśmiechem na ustach wzięły udział w uroczystości. Każdy został przyjęty do grona przedszkolaków, a podczas apelu dzieci miały okazję po raz pierwszy wystąpić przed licznie zebraną publicznością. Smerfy zaprezentowały swoje umiejętności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, jak również wykonały układ choreograficzny.
- W imieniu Rady Miejskiej Pieszyc, a także burmistrz Doroty Koniecznej – Enozel pragnę przekazać na wasze ręce drobne upominki – powiedział Stanisław Karpierz zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Pieszyc. – Są to pluszowe maskotki oraz odblaskowe kamizelki, byście zawsze byli widoczni i bezpieczni na drodze.
Do grona przedszkolaków dołączyło łącznie 43 najmłodszych mieszkańców Gminy Pieszyce.